WYKŁADZINA DYWANOWA W SALONIE

INSPIRACJE I PORADY

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ WYKŁADZINĘ DO SALONU?

Ile razy oglądając amerykańskie filmy zastanawiałeś się, czy nie zdecydować się na wykładzinę w salonie?

Raz, czy dwa, a może nigdy nie brałeś takiej opcji pod uwagę? W naszych realiach inwestor bywa bardziej skłonny do wyboru ceramiki niż wykładziny, ale spróbuję przekonać Cię, że nie taki wilk straszny, jak go malują.

Największą przewagą wykładzin nad innymi podłogami twardymi jest aspekt akustyki. Porównajmy standardowej jakości panele LVT, posiadające parametr izolacji hałasu uderzeniowego na poziomie 4dB, z wykładziną dywanową o średniej gramaturze około 1000g/m2, u której ten parametr wynosi 25dB. Różnica jest ogromna i tak samo duża będzie przy parametrze tłumienia hałasów. Dlaczego od tego zaczynam, skoro nie mówimy o sali koncertowej, aby był to aż tak kluczowy argument. Należy pamiętać, że salon jest zazwyczaj pomieszczeniem bezpośrednio połączonym z resztą domu, w którym wiele się dzieje, przez co hałas niesie się po wszystkich pomieszczeniach. A nierzadko to właśnie w salonie chcielibyśmy po prostu się zrelaksować. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednia akustyka pomieszczenia pozwala nam efektywniej odpoczywać, ponieważ nadmierny hałas powoduje rozdrażnienie, zmęczenie, osłabienie koncentracji, a długofalowo nawet bezsenność.

Wykładzina dywanowa zapewnia nam także znacznie wyższy komfort użytkowania, co jest określone na karcie technicznej produktu gwiazdką . Większość propozycji z tej gamy zostało ocenione na 5 w 5-stopniowej skali. W związku z powyższym dzięki wykładzinie stwarzamy w naszym salonie bardzo komfortową, przytulną i wspierającą nasz relaks przestrzeń.

dream_black_ink
Bella-Donna-color-840-Muis

Kontr argumentem wymienianym przeciwko wykładzinie dywanowej jest trudność utrzymania jej w czystości. Ale i na to producenci znaleźli rozwiązanie, tworząc produkt idealnie łączący zalety wykładziny dywanowej z łatwością czyszczenia, dzięki czemu powstał Smartstrand.

Włókno Smartstrand zostało stworzone z myślą o biurach i hotelach, ale dzięki swoim właściwościom świetnie sprawdza się także w domach. Wysoka jakość pozwala na montaż w salonach, pokojach dziecięcych czy ruchliwych korytarzach. Dlaczego? Ponieważ charakterystyczną cechą tego włókna jest ochrona przed plamami. Wykładzina dodatkowo jest zabezpieczona barierą Nanoloc, mającą na celu ułatwienie usuwania powstających zabrudzeń przy użyciu samej wody. Produkt ten nie pochłania wilgoci, dzięki czemu nie pozostają w niej przykre zapachy. Zaciekawić to może właścicieli zwietrzą domowych, ponieważ wykładzina posiada gwarancję All Pet, zapewniającą łatwość czyszczenia zabrudzeń powstających przez psy i koty.

Oprócz niezwykłych właściwości technicznych wykładzina Smartstrand to ponadto miły i bardzo i komfortowy produkt, który zapewnia największą ochronę przed zabrudzeniami. Oczywiście należy pamiętać, iż nie jest to wykładzina, która w ogóle się nie poplami ani nie pobrudzi, ale dzięki specjalnej budowie i właściwościom włókna, będzie ona dużo łatwiejsza w czyszczeniu. Decydując się na wykładzinę dywanową warto pamiętać, że kluczowe znaczenie w utrzymaniu czystości będzie miał odkurzacz, który powinien posiadać turboszczotkę. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w zakładce pielęgnacja.

uio141_0
bella_donna-100_landscape-broadloom

JAKĄ WYKŁADZINĘ WYBRAĆ DO SALONU?

Jeśli już rozważasz montaż wykładziny w salonie to którą kolekcję wybrać?

W ostatnim czasie obserwujemy trend powrotu do naturalnych kolorów ziemi, beży, brązów i stłumionych zieleni. Kolorów kojących zmysły, uspokajających i odprężających, co idealnie łączy się z aspektem akustycznym zapewnianym przez wykładziny. Producenci od dawna obserwują większe zainteresowanie paletą naturalnych odcieni, dlatego kolekcje takie jak Celeste czy Loft Life powstają z myślą o tego typu rozwiązaniach.

Celeste-Living-Colours-2-880-Pearl
Celeste-Living-Colours-2-880-Pearl (1)
Loft-Life-Sweet-Living-Colours-2-810-Charcoal (1)
Loft-Life-Sweet-Living-Colours-2-810-Charcoal

Niemniej jednak wielbiciele minimalistycznych, białych ścian nie muszą się martwić, ponieważ biel jak żaden inny kolor jest idealnym tłem dla reszty aranżacji. Jest to rozwiązanie ponadczasowe, dające wrażenie powiększenia przestrzeni. A kolekcje wykładzin, dzięki szerokiej palecie kolorystycznej, będą współgrały z zakładanym i modnym wyglądem. Dlatego odważ się i postaw na kolor. Kolekcje Dream i Lounge prezentują pełen przekrój kolorystycznych możliwości, na pewno znajdziesz odcień odpowiedni dla siebie i Twojego idealnego wnętrza.

bella_donna-080_landscape-rug
Euphoria-color-070-Violet
zeo761
Lounge-We-850-Moonbeam

Trend na szarości jest już z nami od dawna i nie zapowiada się w najbliższym czasie, aby w tej kwestii miało się coś zmienić. Odcienie szarości opanowały nasze salony, sypialnie i kuchnie, dlatego coraz częściej decydujemy się na tak modny kolor na naszych podłogach. Szukając szerokiej gamy kolorystycznej warto sprawdzić kolekcję Celeste, Bella Donna czy Romance, gdzie znajdziesz wiele pięknych propozycji.

soft_reflection-260-broadloom_0
Harmony-860-Granite
Pleasure-220-Acorn
Pleasure-220-Acorn (1)

Miłośnicy mocnych barw też znajdą coś dla siebie: w trendach 2021 cały czas będzie królował granat, oliwka czy wyblakła zieleń. Dlatego warto je połączyć z bardziej stonowanymi wykładzinami, które nie będą przykuwały całej uwagi, jedynie stworzą tło dla pozostałych kolorów i dodatków. W tym wypadku Boheme lub Insaca sprawdzi się idealnie.

Boheme-Living-Colours-2-450-Sand
Boheme-Living-Colours-2-450-Sand (1)

Ostatnim trendem 2021 który coraz śmielej wchodzi na salony jest jasny, lekki, pastelowy błękit, który niczym powiew świeżości rozpoczął letni sezon. Jest coraz chętniej wybierany do kuchni czy jadalni, wprowadzając bardzo elegancki akcent. W tym wypadku koniecznie zobacz kolekcje Dream które dzięki łączonej budowie runa skomponują się w harmonijną całość.

Bella-Donna-720-Blue-cape
Bergamo-780-Steel
uio661_0
gentle_bliss-720_landscape-rug

Jeśli podoba Ci się uzyskany efekt w przedstawionych realizacjach sprawdź konieczne:

Dream-Living-Colours-2-541-Curry-1

Wykładzina dywanowa : LANO
z kolekcji Smartstrand,
wzór Dream

Celeste-Living-Colours-2-880-Parel

Płytki dywanowe firmy LANO
z kolekcji Smartstrand,
wzór Celeste

lounge_nordic_sails

Płytki dywanowe firmy LANO
z kolekcji Smarstrand,
wzór Lounge

Bella-Donna-720-Blue-cape

Wykładzina dywanowa : LANO
z kolekcji Smartstrand,
wzór Belladonna

Romance-Living-Colours-2-871-Zilver-1

Płytki dywanowe firmy LANO
z kolekcji Smartstrand,
wzór Romance

Boheme-Living-Colours-2-450-Sand

Płytki dywanowe firmy LANO
z kolekcji Smarstrand,
wzór Boheme